UBP’nin DP’ye yaptığı teklifi, DP reddetti iddiası...

UBP’nin DP’ye yaptığı teklifi, DP reddetti iddiası...

Flaş Haber Kıbrıs'ın güvenilir kaynaklardan elde ettiği bilgilere göre Başbakan Ersan Hamza Saner'in Sağlık Bakanı Ali Pilli’yi başbakanlığa çağırarak istifa etmesini istemesi üzerine Sağlık Bakanı Ali Pilli'nin Başbakanlığı terk ederek 'İSTİFA ETMEYECEĞİM' şeklindeki söylemi üzerine gelişen son dakika kuliste, UBP'nin Sağlık Bakanlığı görevini DP'ye teklif ettiği ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nı ise kendi yönetiminde olmasını istediği öğrenilmişti.

DP tarafından UBP'nin teklifinin kabul edilmesi durumunda, DP'den sağlık Bakanlığı görevine Koral Çağman ve Koral Çağman'dan boşalan bakanlığa ise Resmiye Canaltay'ın getirileceği konuşuluyordu.
UBP’nin Sağlık Bakanı Ali Pilli’yi görevden alarak DP’ye teklif ettiği bakanlık teklifi Fikri Ataoğlu ve Koral Çağman tarafından reddedildi.

Sağlık Bakanı Pilli'nin tüm baskılara rağmen görevini iyi yaptığını belirten DP, Sağlık Bakanı Ali Pilli'yi desteklediği öğrenildi.
DP’nin, UBP’nin teklifini kabul etmemesi nedeni ile Eski Başbakan ve Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun kızı Resmiye Canaltay Eroğlu’na bakanlık makamı verme çabaları yine sonuçsuz kaldı.

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2021, 20:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER