Uzaktan gazel okumak kolaydır!

Hiç kimsenin bir ülkenin Cumhurbaşkanı’na hesap sorma hakkı yoktur. Hele bu, milliyetçi, ülkesini seven insanlarla iç içe olan Ersin Tatar’a olunca…

Uzaktan gazel okumak kolaydır!

Herkes bir şeyler yazıyor… aklına geleni söylüyor…. Fikirler ve düşünceler hürdür. Ancak, bunun da bir sınırı ve edebi vardır.. Bir ülkenin Cumhurbaşkanı’na dil uzatacak kadar küstahça, ahlaksızca ve hatta bu ülkede yaşamayan biri bunu yaptıysa ona, “uzaktan gazel okumak güzeldir bey” derler. 

O ülkede yaşamayan, havasını solumayan, insanları ile iç içe olmayan gerçekleri bilmeyen, vatan sevgisi ve savaşın, göçün ve çekilen sıkıntıları yaşamayan birisinin KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a hesap sorma gibi bir lüksü yoktur. Ne, sayın Tatar’ı bu ülkenin Cumhurbaşkanı seçen halkı, ne de gençleri buna izin vermez tahammül bile etmez edemez.   Türkiye’de İyi Parti’nin kurucularından olan sözde “gazeteci” diye geçinen Vedat Yerener, öyle görünüyor ki İçi milliyetçilik ile dolu, sürekli varandaşının yanında olan, ülkesi için hiç bir fedakarlıktan kaçınmayan, Anavatan Türkiye Cumhuriyeti’nin yanında, Anadolu insanı ile iç içe Cumhurbaşkanımız Ersin Tatar’ı iyi tanımamış; ya da tanımak istemiyor. Çünkü, Tatar, TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan  ve AKP ile iyi ilişkileri var diye mi? Yoksa, KKTC’nin bir önceki Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın Rum yandaşlarına ve dostlarına verdiği tavizleri vermedi diye mi?    Kıbrıs Türk halkı kararını Ersin Tatar için kullandı… Sizin bu konudaki telkinlerinize de ihtiyacımız yoktur.
     Cumhurbaşkanımız Ersin Tatar’ın Kahramanlığı, milliyetçiliği sizden öğrenme gibi bir niyeti de yoktur. Olmayacaktır… öyle uzaktan atıyorsunuz ki burada Başanlık ile yönetilmiyor, parlementer sistem ile idare ediliyor. Bunu da bilmeyen ve kendisini sözde “gazeteci” diye niteleyen KKTC halkını bilmeyen, yaşanış tarzından ve bilgisinden uzak bu “cahil”i ülke gerçeklerini iyi okuyup bilgilendirmeye davet ediyoruz.    Bu ülkenin Cumhurbaşkanı’da Başbakanı da hükümeti de varandaşları da Denktaş’ın mezarına, bıraktığı eserlere, düşünceleri ile fikirlerini yaşatacak kadar bilgisi, tecrübesi ve iradesi vardır.    KKTC’nin kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın kabri için Türkiye’den gelen bir belediyeye değil KKTC hükümetleri tarafından bitirilecektir. Bir ülkenin liderinin anıt mezarı o ülkenin hükümeti tarafından bitirilmesi şarttır.
    Merhum Denktaş’ın öldüğü günden bugüne kadar kaç hükümet ve Maliye Bakanı geçti. Kaç para harcandı? Kimlere ne kadar paralar verildi. Milyonların gittiğinden cebe indirildiği konuşuluyor. Şimdiki Maliye Bakanı Dursun Oğuz’u Denktaş’ın anıt mezarı için kimlere ne kadar para verildiğini açıklamaya davet ediyoruz.
   Serdar Denktaş Maliye Bakanı iken niye babasının mezarı bitirmedi… para vardı… Babası öldüğünde. Bugüne kadar hep Meclis’teydi ve bakanlıklar da yaptı. Ne oldu da o zaman bunlar hatırlanmadı da şimdi hatırlanıyor veya seçimler var diye hatırlatılıyor mu acaba!   Ülke gerçekleri ile bağdaşmayan kelime oyunları ile oynamaya çalışan Vedat Yerener’i Kıbrıs insanının Sayın Tatar hakkında ne düşündüğünü öğrenmek istiyorsa onu ülkemize halk arasına girip dolaşmaya davet ediyoruz.
   Denktaş ailesi unutmamalıdır ki; bu ülkenin Cumhurbaşkanı hükümeti ve halkı Denktaş’ın ailesinden daha çok sevdiği ülkesi için yaptıklarını asla unutmaz, unutamaz ve asla da unutturmaz… Dün olduğu gibi bugün ve yarın da… kimse de aramıza giremez… Herkes haddini bilecek, ona göre KKTC Cumhurbaşkanı, merhum Rauf Denktaş ve Kıbrıs Türk halkı için eğer gazeteci ise önce doğru bilgiyi alacak doğruyu öğrenip araştırıp ona göre yazısını yazacak. Gazeteciliğin kuralı budur. Ona göre ardından cümle kurmayı da öğrenecek… Bilmezseniz öğretiriz Vedat Yerener….

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ender Denktaş Vangöl
Ender Denktaş Vangöl - 7 ay Önce

Yapılan mezar ve Müze binası Serdar Denktaş ın maliye Bakanıyken Türkiyeden 18 ay para gelmeyerek Tüm sektörlerin günü gününe ödendiği ve hiç bir mağduriyet yaşanmadığı .Bütçenin kendi ayaklarımız üzerinde durabilecek duruma getirildiği dönemde yapıldı
Yazılanlar tamamen YALAN
Üstelik orayı bu güne kadar göz ardı eden Devlet ve Hükümetler.Bu saatten sonra da AİLE ye SAYGI göstermeyip Babamızın mezarını siyasi istismar haline getirenler önce SAYGI duymayı öğrenerek Hadlerini bilsinler
Böyle boş boş konuşmak değil doğruyu bilerek UTANÇ duyup SUSMAK daha ve “DEVRİ R.R.D Vakfımıza iade etmek en doğrusu.Bunu yapamayanlar ACİZLİKLERİNDEN ve kişisel MENFAATLERİNDEN yapamadılar .O kadar

SIRADAKİ HABER