Yenierenköy Belediyesi'nden pis kokular geliyor... Cyprus Perl Tatil Köyü Belediyenin yeni gelir kaynağı olacak

Yenierenköy Belediyesi'nden pis kokular geliyor... Cyprus Perl Tatil Köyü Belediyenin yeni gelir kaynağı olacak

Yenierenköy Belediyesi, ÇED Raporu olmayan ve vergilerini ödemediğini iddia ettiği Cyprus Pearl’ü mühürledi.

Sayıştaylık ÇED raporu olmayan bir işletmenin açılıp açılmama izin hakkını Yenierenköy Belediyesi’ne vermişti. Belediye kendisi buraya kendi eliyle izin verdi.

Bu ÇED raporu durumu neden şimdi hortladığı merak ediliyor. Çünkü Belediye orayı da karavan alanı ve tatil köyü yapacak. Amaç bu.

Yenierenköy Belediyesi yine rant kapısı arayışında.

Başınabuyruk belediye tarafından yasalar bile yanlış uygulanıyor. Hiçbir ihbar vermeksizin Cyprus Perl Tatik Köyü mühürlendi.

Yenierenköy Belediyesi kendisinin izni ile yıllardır falliyette ve oradaki arıtma tesisi ise hiçbirzaman çalışmadı ve tesisin açılmasına belediye tarafından izin verildi. 

Belediye, Cyprus Perl Tatil Köyü’nden tüm vergilerini tahsil ederken ve Tatil Köyü içerisinde bulunan su kuyusunu işleterek Tatil Köyü’nde bulunan sakinlere su satıp kazanç sağlarken birden bire Tatil Köyü'nün mühürlenmesi yeniden gündemde.

Atık suların kaynak sulara ve çevreye akmasının kabul edilemeyeceğini belirten belediye kendi karavan kamp alanındaki pis ve atık sular denize ve yeraltı kaynaklarına akıyorken Tatil Köyü sakinleri ve işletmecisini zora sokmak ve tatil köyünü kendi işletmesi altına alma peşinde.

Yenierenköy Belediyesi daha önce ÇED raporu istemeksizin açılmasına izin verdiği Cyprus Perl Tatil Köyü tesisini haklı gerekçeler göstererek kapatmaya gitmeden önce eksikliklerin giderilmesi konusunda uyararak ve süre vererek kimseyi mağdur etmeme yoluna gitmeliyken, tatil köyünün hemen aşağısına kurduğu karavan alanına bu tatil köyünü de katarak hazırda tamir edilmiş bungalovları kiralayıp gelir elde etmek istiyor.

Belediye Meclis Üyelerinin dahi bilgisinde olmayan tesis mühürleme işleminde Belediye Meclis Üyeleri de bu olay karşısında şaşkın olduklarını belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER