Perinçek: Mali Cumhuriyeti KKTC'yi tanıma kararı aldı

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Ulusal Kanal'da yayınlanan Çıkış Yolu programında önemli açıklamalar yaptı. KKTC'nin tanınması süreci ile ilgili müjdeli bir haber paylaşan Doğu Perinçek, ''Buradan Türk Milleti'ne duyuruyorum, Kıbrıslı kardeşlerimize de duyuruyorum, Mali Cumhuriyeti KKTC'yi tanıma kararı aldı.'' dedi.

Perinçek: Mali Cumhuriyeti KKTC'yi tanıma kararı aldı

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Ulusal Kanal'da yayınlanan Çıkış Yolu programında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Programın bir bölümünde izleyicilerin kendisine yönelttiği soruları cevaplayan Doğu PerinçekKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) tanınması süreci ile ilgili müjdeli bir haber paylaştı.

Doğu Perinçek, ilk defa Çıkış Yolu'nda yaptığı açıklamayla Mali Cumhuriyeti'nin KKTC'yi tanımaya hazır olduğunu söyledi.

Doğu Perinçek yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

- Sayın Tayyip Erdoğan, 24 Temmuz'da galiba Kıbrıs'a gidiyor, oradan KKTC'yi tanıtmak için sayfayı açıyoruz, Abhazya'sı, Rusya'sı, ben de bir müjde vereyim, Mali Cumhuriyeti, KKTC'yi tanımaya hazır.

- Buradan Türk Milleti'ne duyuruyorum, Kıbrıslı kardeşlerimize de duyuruyorum, eski Gezici Büyükelçi Hüseyin Macit Yusuf ile bu süreçleri yürütüyoruz. Bu aynı zamanda Hüseyin Macit Yusuf'un da bir başarısıdır. Mali Cumhuriyeti, KKTC'yi tanıma kararı aldı.

- Bakın bunları bizim Dışişleri Bakanlığımız değil, Vatan Partisi ile Hüseyin Macit Yusuf yapıyor.

- Bizim Cezayir Temsilcimiz Doğan DuyarMali hükümeti ile görüşmeler yaptı ve Mali hükümeti KKTC'yi ziyaret etmeye ve tanımaya hazır olduğunu bildirdi.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ayrıca Abhazya'dan da bir heyetin geleceğini ve onların da KKTC'yi tanımaya hazır olduklarını söyledi.

- Abhazya'dan da önümüzdeki hafta Türkiye'ye dört kişilik bir heyet geliyor, randevumuzu yaptık ve görüşmeleri yapacağız. Onlar da KKTC'yi ziyarette bulunmaya hazırlar.

- Gelen heyet, Cumhurbaşkanı'nın yardımcıları düzeyinde bir heyet. Onlarla KKTC'nin ve Abhazya'nın tanınması konusunda önümüzdeki gündemi belirleyeceğiz.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2021, 19:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER