1 İşyerinin faaliyetleri durduruldu!

LTB denetimleri Halk ve Çevre Sağlığı ile Zabıta Şubesi koordinesinde gerçekleştirdi.

1 İşyerinin faaliyetleri durduruldu!

LTB Halk ve Çevre Sağlığı Şubesi 16-20 Ağustos tarihleri arasında 76 iş yerini denetlenirken 1 iş yeri izinsiz olmasından dolayı faaliyetten men edildi, 1 iş yerinden uygun koşullarda muhafaza edilmeyen 1 birim ürün müsadere edildi, 8 iş yerine eksiklerinden dolayı ihbar verildi ve 1 imha yapıldı.

Denetlenen iş yerleri niteliklerine göre: 13 Restoran, 3 Kafeterya, 1 Meyhane, 3 Yaşlı Bakım Evi, 5 Eğitim Merkezi, 11 Spor Salonu, 1 Pastane, 1 Kuruyemiş İmalathanesi, 3 Oto Galeri, 2 Hotel, 1 Oto Yıkama, 1 Büfe, 2 Pansiyon, 1 Düğün Salonu, 1 Kahvehane, 5 Anaokul, 15, Kuaför/Güzellik /Berber Salonu, 7 Market.

LTB Zabıta Şubesi ise 16-22 Ağustos haftasında toplam 140 işyerini denetledi. Gece denetimlerine ağırlık veren ekipler gıda, eğlence, market gibi yerleri sıkı olarak denetlerken maske, mesafe, hijyen kuraları ile hem çalışanlar hem de müşterilerin PCR testlerini kontrol ettiler. Bazı işletmelere de gerekli uyarıları yapan Zabıta ekipleri, hem halk sağlığı hem de ekonominin çarklarının zarar görmeden dönmesi için kurallara uymanın önemine dikkat çektiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER