6 yıl geçti, yargılama başlamadı

6 yıl geçti, yargılama başlamadı

Mağusa’da 2015 yılında üç kız kardeşi kendilerine çeşitli yerlerde ev ve villa alacağı sözüyle kandırıp, 1 milyon 80 bin TL almak suçundan tutuklanan Derviş Doğan’ın hala daha yargılanmaya başlamaması dikkat çekiyor.

Aradan 6 sene geçmesine karşın Derviş Doğan’ın hala yargılanmaya başlamaması, davanın kapatılıp kapatılmağı yönünde kuşkular uyandırdı.

Havadis gazetesi köşe yazarı Derviş Doğan, Mağusa’da Gülgün Kuset, Emine Kuset ve Sevgi Varol isimli kız kardeşleri, kendilerine ev alacağı gerekçesiyle 1 milyon 80 bin TL dolandırdığı gerekçesiyle tutuklanmıştı.

 “Sahtekarlıkla para temini” ve “Sirkat” suçlamasıyla Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan zanlı Doğan, tutuksuz yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakımıştı.

Meselenin tahkikat subayı Müfettiş Muavini Ömür Dalkıran, zanlı Derviş Doğan’ın 2011 ile 2014 yılları arasında Mağusa’da işlenen “Sahtekarlıkla para temini” suçu ile ilgili olarak 15 Temmuz tarihinde tespit edilerek tutuklandığını söylemişti.

Dalkıran, 18 Mart 2015 tarihinde müşteki Gülgün Kuset’in şikayeti üzerine soruşturma başlattıklarını belirtmişti. Dalkıran, yapılan soruşturma neticesinde zanlı Doğan’ın Karpaz Gate Marina karşısında bulunan 3 adet villayı, Girne’de Onur Village isimli tatil köyünde bulunan 3 adet villayı, yine Girne’de Misina Restoran karşısında bulunan 1 adet villa ile yanındaki arsayı, Lefkoşa’da bulunan ve kendisine ait olduğunu söylediği ancak kendisine ait olmayan 1 adet villayı, Mağusa’da Gülseren bölgesinde bulunan 3 adet apartman dairesini kendilerine satın alacağını ve hissesi olmadığı halde Yaşam Hastanesi’nde hisseleri olduğunu ve bu hisseleri Adana’da doktor olan Emine Kuset’e devredeceğini söyleyerek yalan beyanda bulunup Gülgün Kuset, Emine Kuset ve Sevgi Varol’dan 1 milyon 80 bin TL nakit parayı sahtekarlıkla temin ettiği yönünde tespitleri bulunduğunu açıklamıştı.

 Müşteki Gülgün Kuset’in vermiş olduğu ifadesinde ise kendisine ait kredi kartını zanlı Doğan’a aracına benzin almak için verdiğini ancak zanlı Doğan’ın verilen yetki dışında sahibinin rızası olmaksızın internet üzerinden 11 bin 323 TL değerinde alışveriş yapmak suretiyle parayı sirkat ettiğini bildirdiğini belirten Dalkıran, bu konu ile ilgili olarak da soruşturma başlattıklarını açıklamıştı.

 Tahkikat subayı Müfettiş Muavini Ömür Dalkıran, yürütülen soruşturma ile ilgili olarak sahtekarlıkla temin edilen paranın 538 bin TL’lik meblasının Adana’da bulunan Emine Kuset tarafından Gülgün Kuset’e gönderildiğinin ve Gülgün Kuset’in ise bu parayı zanlı Derviş Doğan’a verdiğinin tespit edildiğini belirtmişti.

Dalkıran, bahse konu satılacağı iddia edilen mülklerin sahiplerinden yapılan soruşturmada mal sahiplerinin zanlı Derviş Doğan’ı tanımadıklarının ve konu mülklerin satılık olmadığını tespit ettiklerini belirterek, ayrıca Yaşam Hastanesi’nden yapılan soruşturmada hiç bir zaman zanlı Doğan’ın hastanede hissesi olmadığının tespit edildiğini açıklamıştı.

Kaynak: Gazetda

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER