“Ah Kıbrıs’ım” demeden önlem alın

“Ah Kıbrıs’ım” demeden önlem alın

Kıbrıs’a her ailenin erkek evladı ve ferdi “Kıbrıs, Yunan olamaz” sözünü çok iyi bilir ve her gün askerde bu söz ile uyanılır ve idman yapılır.
   Bu cümlelerin anlamı şimdilerde çok büyük değer kazanmıştır. Geçmişte bu topraklarda hür irademizle ve risk altında olmadan özgürce yaşamak için canlarını kanlarını veren Mehmetçikler, mücahitler, büyüklerimiz şimdi ülkenin içler acısı haline bakarak “Ah” çekerek, “Ben bunları görmek için cephede savaşıp kan döktüm” diyor.

   Ruslar, Yahudiler, İngilizler ata topraklarımızı kara para gücüyle ve yerli iş birlikçileriyle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni resmen işgal ediyorlar. Bu işgal sürerken de yetkililer buna adeta göz yumuyor. 


   Uluslararası uyuşturucu çeteleri, kara para aklamacılar, sanal betciler maalesef Dünya’nın aradığı tüm baronlar ülkemizde adeta cirit atıyor.
   Hepsinin bir siyasiyle veya yetkili birileriyle dirsek teması olsa ki bu kadar rahat rahat ülkemizde dolaşıyorlar. Bu kişiler ulusal güvenliğimizi sıkıntıya sokacak kriminal ve karanlık güçlerdir. Her geçen gün KKTC’de silahlı güvenlikler uluslararası denizlerde dolaşabilecek, tekneleri özel cetleri olan kişilerdir zaten ülkemizde siyasi otorite boşluğu, hükümet krizi, bakanların rüşvet konuları ayyuka çıkmış durumdadır.
   Bu kötü bir gidişe dur diyebilecek ne bir hükümet var ne de bir makam var. Yabancılar ve aranan kişiler her geçen gün temiz geçinen işadamlarının perde arkasındaki kara para, uyuşturucu parası, sanal bet paraları ve şimdiki yeni dolandırıcılık sistemleri ile doludur. Bu tür para aklama işlemlerine bazı banka sahipleri ve müdürleri de büyük rol oynamaktadır. 


   KKTC’yi yaşatmak için geçmişte mücadele eden dedelerimiz babalarımız ve oğulları ile torunları bu günlere laik değildir. Bu manzaraları bir daha görmemek ve yaşamamak için hep birlikte bunlara engel olmaya devam edeceğiz. 

 

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2021, 14:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Selçuk uzkan
Selçuk uzkan - 8 ay Önce

KKTC milletinin içinde kaç vatan haini vardır.bilen yok.neden hain oluyorlar.fakirlikten.

Pturgay  nazli
Pturgay nazli - 8 ay Önce

Yemezler

SIRADAKİ HABER