Cezaevinde COVID-19 paniği

Cezaevinde COVID-19 paniği

   Lefkoşa Merkezi Cezaevi’nde Cvovid-19 salgını aldı başını gidiyor.

   Cezaevinin kapasitenin üzerinde hükümlü ve hükümsüz mahkum kalırken şimdi de içeride COVID-19 vakalarında artış görülmesi hem mahkumları hem de aileleri tedirgin etmeye başladı.

   Cezaevindeki COVID-19 vakalarının 30’u geçtiği ifade edilirken bazı mahkûmların cezaevinin kapasitesinin dolmasından dolayı bir otele de yerleştirildiği iddiaları var.

    Cezaevi Müdürü’nün her ne kadar da ortamı hijyen şartlarına uygu halde tutsa da artan vakalar nedeniyle çaresiz kaldığı öğrenildi.

Bülent Ersoy’un ekibi bulaştırdı iddiaları var   

   Cezaevinde Covıd-19 salgınının artmasına neden olan en önemli faktörün Bülent Ersoy’un ekibinin bire ay mahkumiyet almasının arından cezaevine yerleştirildiği ve bu ekibin COVID-19’u içeridekilere bulaştırdığı iddiaları var.

   Cezaevinde durumun çok vahim olduğu öğrenilirken, cezaevi müdürü de bulaşın daha fazla artmaması için önlemleri artırdığı ancak cezaevindeki yoğunluk nedeniyle sınırlı müdahale yapabildiği öğrenildi.

   Devletin 3’te bir kuralını devreye koyarak cezaevindeki hükümlülerin sayısında azaltmaya gitmesi gerektiğini ifade eden aileler, bu konuda hükümetten destek talep etti.  

   Cezaevinde kanser hastası olan mahkumlar olduğu ve pozitif çıkması halinde vücudun direncinin daha da düşeceği ve hayati risk grubuna girmelerinden korkuyorlar. Kanser hastaları içerisinde cezaevinde bulunan Hasan Nur’un da olduğu öğrenilirken, ailesinin bu konuda çok tedirgin olduğu ve kanser tedavisinin riske girebileceği belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER