Cezaevinde 'yemek' skandalı!

Lefkoşa Merkezi Cezaevinde yemek ihalesini kazanan PGC şirketinin verdiği yemeklere yemek demeye binbir şahit istiyor. Zehirlenmelerden dolayı mahkemeye verilen şirket halen cezaevine yemek vermeye devam ediyor

Cezaevinde 'yemek' skandalı!

FLAŞ HABER KIBRIS - ÖZEL HABER

PGC yemek şirketi sahibi Türkiye vatandaşı Enes Teke kazandığı yemek ihalesinden her ay devletten 1 milyon 700 bin TL’yi alırken cezaevine verdiği yemekler de 5 . Sınıf olması nedeniyle şikayetler de bitmiyor.
   Hemen hemen her gün Yemeklerden çıkan bazı şeylerden öte yemeklerin çok az ve doyurucu olmadığından ve zehirlenmelerden dolayı şikayet eden mahkumlar konuyu yönetime iletti. Yönetim şirkete bu konuda para cezası kesti. 
   İlgili şirketin ileri tarihli çekler keserek 5. Kalite ürün aldığı ve mahkumlara bu üründen yemek yaptığı öğrenildi. 
   Ekmeklerin bayat olduğunu ve yenmediğini sabah kahvaltılarında verilenlerin ise çok az olduğu kaydedildi. 

Mahkemelik şirket yemek vermeye nasıl devam eder!

   Mahkumların şikayeti sonrası harekete geçen cezaevi yönetimi ve ilgililer şirketi mahkemeye verdi. Ancak, mahkeme sürecinde olmalarına rağmen şirket merkezi cezaevine yemek vermeyi sürdürüyor.
    PGC şirketi de mahkemeyi kaybetmesi halinde devlet ihalelerine katılamayacağı için açıkgözlük yaparak cezaevi yönetimine de karşı dava açtı. 
   Ülkede bir çok Kıbrıslı şirket olmasına rağmen yemek ihalesinin bu şirkete verilmesine bir anlam veremediklerini ifade eden cezaevindeki mahkumlar, şirketin anlaşmasının fesih edilmesini istedi. Yemeklerin yenmediğinden dolayı devletin parasının heba olduğunu ifade eden mahkumlar ve mahkum yakınları bu konuda en kısa zamanda bir adım atılmasını istedi.
   Geçtiğimiz günlerde dana kıymadan yapılan fırın makarnasını tasarruf yapması için tavuk kıymadan yaptığını anlatan mahkum yakınları çok sayıda mahkumun makarnayı çöpe dökmek zorunda kaldıkları ifade ediliyor. 
   Yemekler gram ile olduğu için sürekli ağırlık bassın diye galeta unu karıştırıldığı ve gramajının yükseltildiği de belirtiliyor. 

Mutfakta Kıbrıslı aramak mucize

   PGC’nin mutfağında Kıbrıslı çalıştırmadığı ve ucuz işçi olarak yanancı işçi çalıştırıyor. Ülkemizde çok sayıda iş arayan mevcut iken yemekten kar etmek istediği için Ucuz işçi çalıştırarak oradan da kazançlı çıkmaya çalışıyor. 
 
Cezaevi yakınları isyanda

   Cezaevinde yakını bulunanlar bu duruma şikayet ederek yetkililerin en kısa zamanda bu duruma el yakınlarına kaliteli ve karnılarının doyacağı bir yemek verilmesini istiyor. 
   Devletin yemek sözleşmesini yeniden gözden geçirmesini talep eden mahkum yakınları, sözleşmenin fesih edilmesini istesi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER