“İş yapamaz” maaşı ile lüküs hayat yaşıyor

“İş yapamaz” maaşı ile lüküs hayat yaşıyor

Yusuf Selçuk

KKTC gündeminde suç makinesi ile tanınan İsmail Mavideniz’in lüks yaşantısının arkasında olan iki galericiden birisi belirlendi.

    Lefkoşa’da tabelası “King Oto” galeri olan ve devlet kayıtlarında ise “Seasons” şirketi olarak kayıtlı olan oto galerinin sahibinin Halil Kahraman olduğu ortaya çıktı.

   Kahraman’ın Lüks yaşantısıyla suç makinesi olanlarla kara para, sanal bet işleriyle uğraşanlarla dostluk yaparak her gece yeme içme masalarında sabahlara kadar eğlenen birisi olduğunu öğrenildi.

Devletten “Çalışamaz iş yapamaz” maaş çekiyor ama devletten zengin!

   Halil Kahraman, 2009 yılından beridir aldığı çürük raporunun ardından 12 yıl boyunca devletten “çalışamaz, iş yapamaz” maaşı alıyor.

   Öyle ki, Halil Kahraman’ın banka hesaplarındaki rakamlara bakılacak olursa devlete bile borç vere bilecek kadar maddi gücü olduğu öğrenildi.

Bu nasıl iş: Kayıt başka tabela bambaşka

   İlginç olan devletin şirket kayıtlarında King Oto diye bir şirketin olmadığı ortaya çıktı.

   Şirketin gerçek ismi Seasons iken bu kullanılmıyor ve tabelaya başka isim yazılıyor. Devlet yetkililerinin bu konuda gereğini yapması konusunda çağrıda bulunuyoruz. Şirketin direktörleri de Halil Kahraman’ın annesi ve babası olduğu ortaya çıktı.

   Halil Kahraman KKTC’de ve uluslararası baronlarla dostluk yaptığından dolayı “Kahraman Halil” kahramanlığını göstererek 2009 yılından beri devletten çürük raporu alarak maaş çekmeyi becermiş durumda.

Devlet dolandırılırken diğer taraftan lüks hayat yaşıyor

   Halil Kahraman’ın gümrük ve Araç Kayıt Dairesi’nde başkalarına ait karşılıksız çeklerle lüks arabaların yüksek miktardaki değerlerini karşılıksız çeklerle ödediği için devleti de çok büyük rakamlarda hortumluyor. Diğer taraftan ise dürüst bir iş adamı görüntüsünde piyasada saygın bir kişiymiş gibi dolaşıyor.

Çok yakında rakamlarla verilen rüşvetleri açıklayacağız

   Halil Kahraman’ın devlet kurumlarında şebeke gibi çalıştığını, devlet memurlarına verdiği rüşvetleri ve usulsüzlükleri isim isim ve rakam rakam haber sitemizde açıklayacağız. Ayrıca, Seasons şirketinin Vergi Dairesi’nde çevrilen dümenleri de halkımızla paylaşacağız. Artık hiçbir şey gizli kalmayacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER