KKTC’nin Kurucu Cumhurbaşkanı Denktaş’ın kabrini Mücahitler temizledi

Güvenlik Kuvvetleri komutanlığı (GKK) ve komutanlığa bağlı subayların gözetimindeki askerler KKTC’nin kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın ottan ve pislikten geçilmeyen mezarına el attı.

KKTC’nin Kurucu Cumhurbaşkanı Denktaş’ın kabrini Mücahitler temizledi

 GKK Komutanı Tümgeneral Zorlu Topaloğlu’nun direktifi ile temizlenen mezar olması gereken haline getirildi.
   Mücahitler ve komutanları, Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş'ın Lefkoşa'da bulunan anıt mezarındaki otları temizleyerek olması gerektiği gibi bıraktı.
   Anıt mezar, merhum Rauf Denktaş’a büyük önem ve saygı duyan mehmetçikler tarafından temizlenmesi vatandaşların büyük taktirini topladı.
   
Serdar Denktaş’tan komutan ve mehmetçiklere teşekkür

   Denktaş’ın anıt mezarının temizlenmesi ile ilgili olarak sosyal medya hesabından açıklama yapan Serdar Denktaş, komutanlara ve mücahitlere yürekten teşekkür etti. 


İşte Denktaş'ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım: 
"Bugün 'askerler anıtı temizliyor' diye bir haber alınca hemen oraya gittim. GKK'ya bağlı bir birlik otları temizliyordu. Komutanlarının yanına giderek 'sizin asli göreviniz yurt savunması, buna da el attınız ya Allah sizden razı olsun' diyecek oldum. Genç Birlik Komutanı 'Denktaş ve TMT ve nice gönüllü büyüğümüz olmasaydı bizim savunacak yurdumuz olmazdı. Onlara saygımız gereği en azından bunu yapıyoruz' cevabını aldım. Allah onlardan razı olsun. Komutanlarına ve bu sıcakta terleyerek işi gerçekleştiren genç mücahitlerimize yürekten teşekkür ederiz."

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2022, 10:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER