Olay benim tasarrufumdur.. Özür dilerim

Olay benim tasarrufumdur.. Özür dilerim

Bir vatandaşın dün gece bir cafede elektronik bileklikle oturduğuna yönelik haber sonrasında ilgili kişi açıklama yaptı. Açıklama şöyle:

Bugün saat 21:30 civarı PCR testim yapılıp bileklik takılmaktan sonra adaya giriş yaptım ve evimin bulunduğu Lefkoşa‘ya geldim. Arabamın bıraktım evime yürürken arkadaşıma rastladım ve orada 10 dakika bulundum. Bilekliğimi saklama ihtiyacı da duymadım. Sonrasında da evime girip konumumu güncelledim.

Muhtemelen biliyorsunuzdur; bilekliğin takılması anından (havalimanı) karantinada kalacağınız yere varıana kadar geçeceksek süre için 1 saatlik bir zaman tanımlanıyor. Fotoğrafta bu bir saatlik sürenin herhangi 10 dakikasında çekilmiştir.

Sonrasında tanıdıklarım vasıtasıyla bu fotoğrafı dolaşıma sokulduğu bana. Söylendi. Olay bundan ibarettir.

Burada fotoğrafın çekildiği Yerin bir sorumlulu bulunmamaktadır. Çünkü beni görmediler. Aynı zamanda sağlık Bakanlığında bir sorunmluluğu bulunmamaktadır, zira ben bana tanınan süre içersinde evime gittim bu süreyi zaten program bana tanıyor.
Tabii ki böyle bir durumu ancak gördükleri fotoğrafla değerlendirme imkanları bulunan (ki ben de onların yerinde olsam aynısını düşünürüm) bu nedenle de müteessir olan kişilerden özür dilerim.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER